Üç tanıtım 100 milyon izlendi
Hem ülkemizde hem de dünyanın farklı ülkelerinde milyonlarca kişinin merakla beklediği, 20 Kasım Çarşamba akşamı ATV ekranlarında yayına girecek ‘Kuruluş Osman’ dizisi yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada merakla bekleniyor. 

Bugüne dek yayınlanan üç tanıtımıyla 100 milyonun üzerinde izleme alan dizinin hayranları, #KuruluşOsman ve #DevletOlmak hashtag’ine yorum yağdırıyor. Dizinin tanıtımları 25 dile çevrilirken, Türkiye dışındaki ‘Kuruluş’ hayranlarının farklı dillerdeki yorumları da dikkat çekiyor.

Yapım, proje tasarım ve senaryosu televizyon tarihimizin en başarılı dizi projelerinden olan ve bütün dünyada ses getiren ‘Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, İngilizce, İspanyolca, Arapça, Rusça, Endonezce ve Urduca başta olmak üzere sanal alemde birçok dilde olumlu yorumlar alıyor. 

Dizinin Cannes’da düzenlenen MIPCOM fuarındaki lansman’ı da büyük ilgi görmüş ve birçok ülkeyle önsatış anlaşması imzalanmıştı.